Bebek Kamerası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Günlük yaşantımızda oldukça yoğun zamanlar geçirmekteyiz. Ebeveynler olarak bebek kamerası ile alakalı bir çok sorulara kafalarında çözüm ve cevap aramaktadırlar. Bazı durumlarda masraflardan kaçmak için, bazen ise evde bulunmadıkları zamanlarda kullanmak amacıyla bu kameraları seçmektedirler. Çocuklarımızı korumak yada kendimi daha rahat hissettirmek amacıyla bu tür güvenlik kamerası sistemleri tercih edilmektedir.

Bebek Kamerası Nedir ?

Özelliklerinden bahsetmeden önce ne olduğunu açıklayalım. Olayın doğru olan kısmı böyle bir kamera türü yoktur. Kullanılan kameralar günlük yaşantılarda evde, ofiste, iş yerlerinde kullanılan kameralardan oluşmaktadırlar. Bazı kullanıcılar bu tür kameraları gizli olmasını isterler fakat bizim önerimiz bunu tercih etmemeleridir. Çünkü görünür olması bazı durumlardan caydırıcılık kazandırmaktadır.

Örneğin; evinize bir bakıcı tuttunuz. Fakat bakıcı kötü niyetli bir kişi. Evde kullandığınız bu kamerayı gizlerseniz aslında bir kere bile olsa çocuğunuza zarar vermeye yeltenebilir. Aksi halde bu kamerayı gören birisinde korku ve düşünce olacak ve bu tür durumlara kalkışmayacaktır. Caydırmak her zaman öncelikli olmalıdır.

bebek kamera sistemleri
bebek kamera sistemleri
Bebek Kamerası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Bazı Dikkat etmenizi gerektirecek durumlar söz konusudur. Sıralayarak devam edelim ;

  • Kamera Çözünürlüğü : HD veya Full HD kameralar tercih edilmelidir. Görüntü kalitesi çok önemli bir husus olmaktadır. 720p veya 1080p görüntü kalitesi gayet yeterli bir izleme imkanı sunmaktadır. Görüntü kalitesinin artması demek, ayıracağınız alanında artması demektir. Bu yüzden daha fazlasına gerek duyulmamaktadır.
  • Sesli Kamera : Buradaki amaç, aslında çocuğunuzu veya başka bir durumu izlerken aynı zamanda o sesi de işitebilmektedir. Çünkü o an yaşanan hal ve tavırı görüntüden anlayamıyor iseniz ses size yardımcı olacaktır. Ayrıca kameralarda çift taraflı yani sesli konuşma özellikleri bulunmaktadır. Çocuğunuza veya başka bir şeye seslenebilir ve cevap alabilirsiniz.
  • Uzaktan Erişim : Satın alınan kameranın mutlaka uzaktan erişimi yani mobil, tablet ve bilgisayar üzerinden ulaşımı olması gerekmektedir. Bu şekilde rahatlıkla ve anlık olarak istediğiniz yerde takipte kalabilirsiniz.
  • Hareket Algılama : Bu özelliğe sahip kameralar aslında size avantajda getirmektedir. Burada amaç, kamera herhangi bir hareket algıladığında kayıt etmeye başlamaktadır. Örneğin oda boş ise odayı kaydetmenin bir anlamı kalmayacaktır. Tabi sadece çocuk ve bakıcı gibi takip olayı yapmak istiyorsanız. Bu durumlarda siz sadece o kısımların kayıtlarını izleyecek ve hem zaman hemde depolama alanından kazanç sağlayabileceksiniz. Bu tür kameralarda telefon veya uzaktan erişim sağladığınız platforma bildirim gelebilmektedir.

Bu yazıyı okuyanlar şunları da okudu :
Neutron 4’lü Kamera Seti

Diğer Blog Yazıları

Güvenlik Sistemleri Hakkında

Güvenlik sistemleri, hayatımızın tüm alanında yer kaplamaktadır. Sadece ofisinizi, evinizi veya herhangi bir alanınızı değil, sizin hayatınızı da güven içine almaya imkan

1 Comment

  1. Çocuğumuz için güzel fikirler sanırım sizi tercih ettiğim için pişman olmayacağım 🙂

    Cevapla

Leave a Reply

×

Merhaba !

Sana nasıl yardımcı olabiliriz ? Aradığın marka, kampanya, fiyat veya sormak istediğin herhangi bir soru var mıdır ?

× Canlı Whatsapp Desteği