Ev Alarm Sistemi Tavsiyesi

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ev alarm sistemi tavsiyesi için çok fazla talep alıyoruz. Bu yüzden Tez güvenlik sistemleri adına bu tavsiyemize bir açıklık getirmek ve kendi yorumlarımızı katmak istedik. Bir çok marka ve bir çok özelliğe sahip modeller bulunmakta. Bunlardan birisi Paradox Sp4000 alarm seti.

Öncelikle bazı özelliklerden bahsedelim. Eviniz için bir sistem kurduracaksınız GSM üzerinden haberleşme yetkisi ve özelliği olduğuna dikkat etmenizi öneriyoruz. Ayrıca kablosuz bir bağlantı olmasını öneririz. Örneğin Desi markası için Proline ve Metaline modelleri GSM destekli modellerdir. Bu yüzden önerilerimizin arasında yer alır.

Evinizin bulunduğu kata göre seçimler yapılabilir. Örneğin eviniz yüksek bir yerdeyse örneğin 2 veya 3. katta ise kapıya veya camlara manyetik kontaklar yerleştirip bu işi ucuz yolla halledebilirsiniz ki bunu daha da profesyonelleştirebilirsiniz. Fakat giriş katta veya zemin katlarda ise yukarıda bahsettiğimiz profesyonel sistemleri kurmanız çok daha iyi olacaktır.

Ev Alarm Sistemi Nasıl Konumlandırılmalıdır ?

Konumlandırma çok önemlidir. Bu yüzden size detaylar verelim ve bu detaylarda ürünlerin ne işe yaradığı ve nasıl kullanılması gerektiğinden bahsedelim.

Arıza Bulma Dedektörleri : Genelde arka giriş veya ön giriş kapılar için kullanılırlar, zemin kat pencereleri içinde tercih edilebilir.

Pır Hareket Sensörleri : Bu sensörler ısı ile tetiklenirler. Ev içerisinde bir alanı kaplamak için çok ideallerdir fakat evin dışını gören kısımlara konulmamalıdır. Çünkü dışarıdaki herhangi bir ısıdan tetiklenebilir. Örneğin cam kenarına yerleştirilmemelidir.

Hırsızlar ve diğer kötü niyetli kişiler için gerekli mesajları iletin. Evinizin içinde alarm olduğunu belirtecek kutuyu belirgin bir yere koyun fakat ulaşamayacağı bir yükseklikte olmasına dikkat edin. Ayrıca eğer evinize giren ikinci bir kapı var ise sahte bir alarm kutusu daha yerleştirebilir ve bu durum ile korkutabilirsiniz.

ev alarm sistemleri
gece görüş kamera sistemleri

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu :
Gece Görüşlü Kamera Sistemleri
Desi Metaline Alarm Seti

Diğer Blog Yazıları

Güvenlik Sistemleri Hakkında

Güvenlik sistemleri, hayatımızın tüm alanında yer kaplamaktadır. Sadece ofisinizi, evinizi veya herhangi bir alanınızı değil, sizin hayatınızı da güven içine almaya imkan

1 Comment

  1. […] Bu yazıyı okuyanlar şunları da okudu : Ev Alarm Sistemi Tavsiyesi […]

    Cevapla

Leave a Reply

×

Merhaba !

Sana nasıl yardımcı olabiliriz ? Aradığın marka, kampanya, fiyat veya sormak istediğin herhangi bir soru var mıdır ?

× Canlı Whatsapp Desteği