Güvenlik Kamerası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
güvenlik kamerası
neutron, cenova, haikon kamera sistemleri ve guvenlik sistemleri

Tez Güvenlik Sistemleri olarak sizlere bazı önemli noktalardan bahsetmemiz gerektiğini hissediyoruz. Çünkü bize gelen bir çok güvenlik kamerası sorusunun üzerine bu yazıyı paylaşmamız gerekiğini düşündük. Teknolojisi ve diğer özellikleriyle dikkat çeken ve bu markaları tercih etmemizin nedenleri arasında bu sıralayacağımız teknolojiler yatıyor. Sırasıyla başlayalım.

Teknolojiler ve Açıklamaları

1 – Çözünürlük : Çözünürlüğün artması, görüntü kalitesinin artması anlamına gelmektedir. Bilimsel terimlerle konuşmak yerine daha sade bir anlatımla konuşacak olursak, karşılaşacağınız görüntü kalitesi ile daha detaylı ve net anlar yakalayabilirsiniz. Biz 2 megapiksel 1920×1080 HD kameralar kullanmaktayız ve oldukça işinize yarayacak kamera tipleridir.

2 – DNR : Çevreden gelen sinyal gürültüsünü yani görüntü kaymasını engellemek için kullanılan bir teknolojidir. Örnek vermek gerekirse gece vakti hızlı giden arabanın farından gelen ışığı anlık olarak belirtir. Bu teknoloji olmaz ise o ışık daha geriden geliyormuş gibi görüntü oluşturacaktır.

3 – BLC : Çok fazla gelen ışığı dengelemek amacıyla kullanılmaktadır. Örneğin; cam kenarında olan bir cismin arkasından gelen dış ışık cismi karanlık çıkmasına neden olmaktadır. Bunu engellemeyi başarır.

4 – Kontrast : Görüntüde aldığınız ve görüntünün bir kısmında parlayan bir alan olur ise o farkı dengelemek için kullanılır. Siyah ve beyaz arasındaki kontrast genişliği önemlidir çünkü ne kadar geniş olur ise görüntü daha rahat görünecektir.

5 – Gece ve Gündüz Görüntüleri : Düşük ışıkta daha net görüntü alabilmeniz için siyah beyaz tarama yapan kameraları seçmelisiniz. Işık azaldıkça filtre değişikliği ile bu görüntüleri elde edersiniz. Örneğin IR Kameralar bu teknolojiye örnek verilebilir. İnsan gözünün görmediği, kızılötesi ışık yayan kameralardır.

6 – HS / BLC : Çok fazla ışık yayan bir cismi maskeler ve bu ışığı dengeler. Bu şekilde daha net bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Örneğin karşıdan gelen bir araba düşünün, direkt olarak farından gelen çok şiddetli bir ışık görüntüyü tamamen yok edebilir. Bu yüzden bu teknoloji sayesinde bunun önüne geçmiş sayılırız.

7 – Sensör Büyüklüğü : Sensör ne kadar büyük ise görüntü alanı da o kadar büyük olacaktır. Örneğin 1/2.5 büyüklüğündeki sensörün görüş açısı daha az iken 1/4 büyüklüğündeki sensörün görüş açısı daha fazladır.

8 – PIR Dedektörlü Kamera : Bu kameralar sayesinde, ortamda herhangi bir hareketlenme var ise anlık olarak kayda başlamasına destek verir.

Daha fazla bu tarz bilgiler için bizimle iletişime geçmenizi mutlaka öneririz. Çünkü biz sizler için destek ve güvenlik sağlamayı planlıyoruz.

Bakmanızı Önereceğimiz Güvenlik Kamerası Sistemleri
Neutron 8’li Kamera Seti
Haikon 4’lü Kamera Seti

Diğer Blog Yazıları

Güvenlik Sistemleri Hakkında

Güvenlik sistemleri, hayatımızın tüm alanında yer kaplamaktadır. Sadece ofisinizi, evinizi veya herhangi bir alanınızı değil, sizin hayatınızı da güven içine almaya imkan

6 Comments

 1. […] yazıyı okuyanlar şunları da okumuştur : Güvenlik Kamerası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ? Güvenlik ve Güvenlik […]

  Cevapla
 2. […] kararlan alınmalıdır. Ayrıca kamera seçimizi yapmak için bu makaleyi kullanabilirsiniz : https://www.tezguvenliksistemleri.com/guvenlik-kamerasi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/ Örneğin, kutu kamera kullanacaksanız bu kamera türlerine istediğiniz zaman istediğiniz […]

  Cevapla
 3. […] Bu blog yazılarımızı okumanızı da öneririz : Alarm Sistemi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ? Güvenlik Kamerası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ? […]

  Cevapla
 4. […] yardımcı olacaktır. Bunların yanı sıra teknolojik özelliklerinden de faydalanabilirsiniz. https://www.tezguvenliksistemleri.com/guvenlik-kamerasi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/ Bu yazımız ile bahsettiğimiz tüm detaya […]

  Cevapla
 5. teşekkürler güzel bir paylaşım

  Cevapla
 6. Teşekkür ederim. Evime bir seçim yapmam gerekiyordu.

  Cevapla

Leave a Reply

×

Merhaba !

Sana nasıl yardımcı olabiliriz ? Aradığın marka, kampanya, fiyat veya sormak istediğin herhangi bir soru var mıdır ?

× Canlı Whatsapp Desteği