IP Kamera Çeşitleri ve Özellikleri

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
IP Kamera Nedir ?

IP kameraların çalışma prensibi, analog olan gelen sinyali sayısal sinyallere çevirerek ve çevirdiği sinyali internet bağlantısı ile ileten kamera tipidir. Açılımı Internet Protocol Kamera’dır. Güvenlik sistemlerinin en önemli parçalarından biri olan bu kamera tipi, çoğu zaman ev ve iş yerlerinde gözetim amacıyla tercih edilmektedir.

Kaydedilen görüntüler, DVR veya NVR dediğimiz alanlarda saklanabilmektedir. Bunların açıklamalarını daha önceki yazımızda yapmıştık. Onun bağlantısını buraya bırakalım : https://www.tezguvenliksistemleri.com/kamera-kayit-cihazi-secimi/

Ip Kamera Neden Tercih Edilmelidir ?
ip kamera
ip dome kamera

Düşük maliyet ve kolay kullanım amacıyla tercih edilebilir. Bunlar en belirgin etkenlerdir. Ayrıca ihtiyacınızı en hızlı şekilde karşılamaktadır. Kullanacağınız alanlara göre kamera çeşidi seçmek mümkün olabiliyor. Ayrıca bu kamera türleri, dış ortamda kullanılmak istendiği için darbelere, toza ve başka yabancı cisimlere dayanıklı olarak üretilmektedir. IP kameralar, kendi içlerinde de ayrılmaktadır.

 • Gece Görüşlü : Bu tip kameralar, dahili olarak kamerada bulunan LED’ler sayesinde geceleyin görüş imkanı sunmaktadır.
 • Dome : Kullanıcıların yapmak istediği görüntü yakınlaştırma (zoom) amacını gerçekleştirmektedir. Ayrıca çözünürlük gibi özellikler içinde tercih edilebilir.
 • Box : Çoğu zaman kullanıcılar iç mekanlarda bu kamera tipini seçmektedir. İnternet bağlantısı ile beraber, uzaktan bağlantı, izleme, dosya aktarımı ile görüntü gönderme desteği bulunmaktadır.
 • Speed Dome : Farklı bir ismiyle PTZ Kamera olarak geçmektedir. Burada kamera açınızı dijital bir şekilde siz kontrol edebilirsiniz. Konumunuzu seçtikten sonra istediğiniz alanı, bölgeyi veya bir cismi rahatlıkla izlemek için odaklayabilirsiniz.
 • Wi-fi (Kablosuz bağlantı) : Kablosuz kameralar, çoğu zaman ebeveynler tarafından tercih edilmektedir. Çocuklarını, bebeklerini takip etmek üzere, iç mekan için kullanılmak için tercih edilip üretilmektedir. Özellikleri arasında yüksek çözünürlük ve ses algılama gibi durumlara yer vermektedir.

IP Kamera seçimleriniz için bizim fikirlerimizi alabilir, tercihlerimizi dinleyebilirsiniz. En çok satan ürünlerimiz hakkında sizlere bilgiler verebilir ve kullanım alanlarını, daha önceki kurulum sağlanan kameralardan görüntüler iletebiliriz. Bu sayede kafanızdaki fikir daha çok netleşeceğini umuyoruz. Bizim ile iletişim sayfamızdan mail yolu yada telefon numaralarımızla bağlantı kurabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu :
Neutron 8’li Kamera Seti

Diğer Blog Yazıları

Güvenlik Sistemleri Hakkında

Güvenlik sistemleri, hayatımızın tüm alanında yer kaplamaktadır. Sadece ofisinizi, evinizi veya herhangi bir alanınızı değil, sizin hayatınızı da güven içine almaya imkan

2 Comments

 1. […] kamera çeşitleri oldukça fazladır. Bu yüzden https://www.tezguvenliksistemleri.com/ip-kamera-cesitleri-ve-ozellikleri/ yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Sizlere daha çok bilgi ve fayda katacağını umuyoruz. […]

  Cevapla
 2. Bir sürü çeşit var doğru karar için tezcan beyi aradım bana çok ilgili davrandı.

  Cevapla

Leave a Reply

×

Merhaba !

Sana nasıl yardımcı olabiliriz ? Aradığın marka, kampanya, fiyat veya sormak istediğin herhangi bir soru var mıdır ?

× Canlı Whatsapp Desteği