Kamera Sistemleri

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Günümüzde birden fazla kamera çeşidi ve kamera sistemleri markası bulunmaktadır. Bunları seçerken belirleyeceğiniz belirli kriterler olması gerekmektedir. Marka, model, kullanım alanı ve kameranın teknoloji ile olan uyumu bazı kriterlerdendir. Neutron, Haikon ve Cenova markasının kendilerine ait model ve teknolojileri bulunmaktadır.

Ayrıca kamera sistemleri bir çok alanı ve kullanılacak önemli bölgeleri kapsar. Örneğin bebekler için bakıcı kameraları, güvenlik için hırsız kameraları ve takip sistemleridir. Bunların hepsini tek tek inceleyelim.

Güvenlik Kamerası Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Öncelikle kullanım amacımızı belirlemeliyiz. Örneğin; ev veya iş yerinde güvenlik amacıyla kullanacağımız kamerayı seçiyorsak bize gece ve gündüz görüşü, görme açısı, kamera çözünürlüğü, saklama alanı ve kamera adedi gibi veriler yardımcı olacaktır. Bunların yanı sıra teknolojik özelliklerinden de faydalanabilirsiniz. https://www.tezguvenliksistemleri.com/guvenlik-kamerasi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/ Bu yazımız ile bahsettiğimiz tüm detaya ulaşabilirsiniz.

Bebek kamerası alırken ise sizlere birkaç farklı özellik daha eklenmesi gerekir. Sesli iletişim, hareketli kamera kriterleri. Bebeğinize, uzaktan seslenerek onları kontrol edebilirsiniz.

Diğer ayrıntı ise çekilecek olan görüntülerin saklanmasıdır. İster internet üzerinden, isterse harddiskler aracılığı ile saklayabilirsiniz. İnternet üzerinden NVR, harddisk ile DVR sizlerin işinizi görecektir. Bu yazımızda da bunların detayı mevcuttur. https://www.tezguvenliksistemleri.com/kamera-kayit-cihazi-secimi/

kamera sistemleri
gece-gorus-1

Kamera Çeşitleri Nelerdir ?

Bir çok kamera çeşidi bulunmaktadır. Kablosuz kameralar, sabit, – hareketli kameralar, gece görüşlü kameralar ve daha fazlası. Bu çeşitleri seçerken kullanılacak alan önemli oluyor. Dış mekanda mı yoksa iç mekanda mı kullanacaksınız ? Bu soruyu cevaplamanız gerekir. Çünkü dome kameralar genelde dış mekanlarda tercih edilir. Bunun sebebi daha sağlam ve önü kapanmaya müsait olmayan, engellenmesi zor olan kamera tipleridir.

İç mekanlarda ise kablosuz kameralar kullanılabilir fakat diğer kamera tiplerine göre daha masraflı olabilmektedirler. Bunlar internet aracılığı ile bağlantı kurmakta ve saklamalarını internet üzerinden yapmaktadırlar. Ayrıca hareketli ve hareketsiz kameralarda tercihlerinize sunulabilmektedir.

Kamera Sistemleri Paketlerimiz

Sizler için oluşturduğumuz paketler mevcuttur. Bunları ister bebek kamerası, isterseniz de ev ve iş yerlerinizde kullanabileceğiniz bir sistem olarak düşünebilirsiniz. Kullanım alanları, detaylı bilgi ve özellikleri hakkında sitemizde Kampanyalar sayfasından tüm içeriğe ulaşabilirsiniz. Sizler için buraya setlerimizin görsellerini bırakalım.

Diğer Blog Yazıları

Güvenlik Sistemleri Hakkında

Güvenlik sistemleri, hayatımızın tüm alanında yer kaplamaktadır. Sadece ofisinizi, evinizi veya herhangi bir alanınızı değil, sizin hayatınızı da güven içine almaya imkan

Leave a Reply

×

Merhaba !

Sana nasıl yardımcı olabiliriz ? Aradığın marka, kampanya, fiyat veya sormak istediğin herhangi bir soru var mıdır ?

× Canlı Whatsapp Desteği