Kamera Sistemleri Kurulumu

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Kamera Sistemleri Kurulumu Nasıl Olmalıdır ?

Kurulumdan önce bazı dikkat etmeniz gereken hususlar olacaktır. Kamera sistemleri kurulumu bir yana bu sistemi kurmak için kullanacağınız ürünler ve malzemeler önemlidir.

Bu üç husus önemli kavramlardır. Bu kavramları seçerken işin içerisine farklı hususlar girmektedir. Fiyat, kalite, yeterlilik ve kullanacağınız alanlara göre değişiklik gösterir.

kamera sistemleri kurulumu

Kamera Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

Kamera seçimi yaparken, kullanacağınız alan ve kameranın teknolojisi önemli noktada yer alır. Öncelikle ihtiyaçlar belirlenir, nerede ve nasıl kullanılacağı sorularına cevap alınır. Bu ihtiyaçları en az bütçe ile nasıl karşılayabiliriz bu durum araştırılmaya başlanır. Kameranın çeşidi belirlenir.

  • Analog Kamera : Montajı kolay ve maliyet açısından uygun olan kamera türüdür. Fakat teknolojisi o kadar yeni olduğu söylenemez. Çözünürlüğü diğer teknolojik kameralara göre daha azdır.
  • IP Kamera : Bir ağa bağlı olan kameralardır. Kaydedilen görüntüler, dijital bir ortamda saklanmaktadır. Bu yüzden DVR gibi bir ürüne gereksinim duymazsınız. İnternet üzerinden tüm alışverişini sağlar. Çözünürlük olarak ise analog kameralardan daha iyi bir yere sahiptir. Kameralar gücünü internet kablosu üzerinden alabilirler.
  • Kutu Kamera : Bu kamera türü çok eskilerden beri kullanılmaktadır. Hava koşullarına ayak uyduramayan kamera türüdür. Dış ortamlarda kullanılacaksa bir kutu içerisine yerleştirilmesi gerekmektedir. Fakat bir çok değiştirilebilir özelliği mevcuttur. Geniş açı ve yüksek zoom için uygun mercek kullanabilirsiniz.
  • Bullet Kamera : En çok tercih edilen bir türdür. Gece görüşü için kızılötesi ışın yayar ve hava koşullarına uygun bir yapısı vardır. Sabit veya değişken bir objektifi olabilir. Otomatik ayarı olmayan kameralarda (lipstick kamera) dirsek kurulumu yaparak istediğiniz yöne doğru ayarlama yapabilirsiniz. Çoğu zaman kamerayı tekrar hareket ettirmeniz gerekmeyecektir.
  • Dome Kamera : Bu kamera türü daha az fark edilebilir şekildedir. Değişken veya sabit objektife sahip olabilirler. Genelde bu kameralar tavana monte edilmektedir. Fakat herhangi bir çıkıntıyı da tercih edebilirsiniz. Dome kameralar darbelere karşı dayanıklı üretilmiştir. Ayrıca kamerayı bir cisimle önünü kapamaya çalışmakta çok zordur.

Bu yazıyı okuyanlar bunları da okudu :
Güvenlik Kamera Sistemi Fiyatları

Diğer Blog Yazıları

Güvenlik Sistemleri Hakkında

Güvenlik sistemleri, hayatımızın tüm alanında yer kaplamaktadır. Sadece ofisinizi, evinizi veya herhangi bir alanınızı değil, sizin hayatınızı da güven içine almaya imkan

Leave a Reply

×

Merhaba !

Sana nasıl yardımcı olabiliriz ? Aradığın marka, kampanya, fiyat veya sormak istediğin herhangi bir soru var mıdır ?

× Canlı Whatsapp Desteği