Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

PTZ Kameralar

Kamera sistemleri, günümüzde bir çok alanda işimize yaramaktadır. Günlük hayatımızda etrafımızda oldukça fazla kamera olduğunu görebiliriz. Bunlar bizim güvenliğimiz, günlük hayatın takibi için kullanılmaktadırlar. Kamera sistemlerinde oldukça fazla çeşit, model ve uygulama alanına göre kullanım kolaylığı vardır.

AHD Kameralar

AHD Kameralar
Kamera Sistemleri

AHD Kameralar, CCTV altyapısını kullanmaktadır. 720P ve 1080P kamera çözünürlüğüne ulaşan gelişmiş bir teknolojiye sahiptir. Kablodan aktarılan analog video sinyalinin DVR cihazına aktarılarak çalışmaktadırlar. AHD kameralar HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermektedirler. Aynı zamanda ekonomik bir sistem olmasından dolayı çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmektedirler. Diğer avantajından biri ise mevcut bir CCTV analog kamera sisteminiz mevcut ise bu sisteme bağlı olan kablolamayı değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralar ile değiştirebilmektesiniz. Mevcut DVR cihazınızı ise AHD kameralara uygun bir kayıt cihazı ile değişmeniz yeterli olacaktır. Düşük maliyet ile gerçekleşebilecek bir sistem olmaktadır.

IP Kameralar
Kamera Sistemleri

IP Kameralar

IP Kameraların üzerinde sensörler mevcuttur. Bu sensörler sayesinde görüntüler yakalanır ve görüntü dijitale çevrilerek internet (network) yardımı ile belirlenen yere iletilmektedir. Herhangi bir kayıt cihazına gerek duymadan çalıştırılabilirler. İnternet bulundurulması zorunludur. Model ve çeşidine göre kablolu ip kameralar veya kablosuz ip kameralar bulunmaktadır. IP kameralar sayesinde anlık olarak görüntü takibini bilgisayar, tablet, telefon sayesinde yapabilirsiniz. Aynı zamanda ses iletimi de mevcut olacaktır. En önemli özelliklerinden biri ise görüntü depolama, hareket algılama ve alarm yönetimi gibi güvenlik fonksiyonlarına sahiptir. Maliyeti oldukça düşük ve kurulumu oldukça kolaydır.

PTZ Kameralar
Kamera Sistemleri

PTZ Kameralar

PTZ Kameralar (Speed Dome Kameralar) kamera açısı dijital olarak kontrol edilebilen kamera türleridir. Pan, tilt ve zoom özelliklerine sahip kameranın detaylarını açıklamak için; Pan, kameranın hareketini sağa veya sola sağlamasıdır. Tilt, kameranın aşağı ve yukarı hareketini sağlamasıdır. Zoom ise kameranın lensinde bulunan otomatik yakınlaştırma ve uzaklaştırma işlemidir. Eskiden yüksek maliyeti yüzünden çok tercih edilmese de, günümüzde oldukça yaygınlaşan bir kamera sistemidir. Kullanım alanları arasında askeri bölgeler, havalimanları, otobanlar, önemli sosyal alanlardır. Veri iletimi için tel kullanılmaktadır ve 1200 metreye kadar veri iletimi sağlamaktadır. DVR kayıt cihazı, DVR kayıt kartı ve kontrol üniteleri sayesinde yönetim sağlanabilir.

Kamera sistemleri hakkında detaylı bilgiyi bizim ile iletişime geçerek sahip olabilirsiniz. Mutlaka sizler için sunacağımız tavsiyeler, önemli gelişmeler ve yeterli bilgilendirmeler sayesinde kafanızda herhangi bir soru kalmayacağını temenni etmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir